Jolla zapowiada telefony z MeeGo
11 lipca 2012, 11:27Firma Jolla zapowiada, że jeszcze w bieżącym zaprezentowane zostaną smartfony z systemem operacyjnym MeeGo. To bazujący na Linuksie system, który był rozwijany przez Nokię
Nokia staje na nogi
30 lipca 2015, 13:54Nokia poinformowała o 60-procentowym wzroście zysku netto w II kwartale bieżącego roku. Jako, że w swojej głównej działalności - wydziału sieciowego - firma osiągnęła dobre wyniki, analitycy mówią, że strategia, w ramach której pozbyto się telefonii komórkowej i skupiono na rynku telekomunikacyjnym przynosi efekty.
Wojna Nokii z Apple'em
5 stycznia 2010, 16:48Nokia złożyła do sądu wniosek o nałożenie odpowiednich kar na Apple'a, co może oznaczać zablokowanie importu do USA praktycznie całego sprzętu produkowanego przez firmę Jobsa. We wniosku wymieniono produkty z rodzin iPod, iPhone oraz Mac.
Windows Phone za 60 dolarów
21 lipca 2012, 08:52Z ostatniego raportu finansowego Nokii dowiadujemy się, że fińska firma płaci Microsoftowi aż 60 dolarów za każdą sprzedaną kopię systemu Windows Phone. Pewna część opłaty jest stała, a pozostała zmienna
16-gigabajtowy klips USB Toshiby
1 września 2006, 08:50Przed końcem bieżącego roku do sklepów trafią klipsy USB Toshiby o pojemności 16 gigabajtów. Rodzina urządzeń TransMemory U3 USB będzie więc obejmowała nośniki o pojemności 512 MB oraz 1, 2, 4 i 16 gigabajtów.
CES: 12 gigabajtów w ofercie Verbatima
10 stycznia 2007, 13:54W ofercie Verbatima znalazły się dwa nowe napędy USB z serii Store ‘n’ Go. Pierwszy z nich to typowy pendrive o pojemności 8 gigabajtów, drugim jest 12-gigabajtowy dysk twardy zamknięty w obudowie przypominającej klipsy USB.
Nokia prezentuje smartfony z Androidem
24 lutego 2014, 10:05Należąca do Microsoftu Nokia zaprezentowała pierwsze smartfony z systemem Android. Urządzenia X, X+ oraz XL wykorzystują specjalną edycję Androida, która w niewielkim stopniu przypomina oryginalną wersję tego systemu
Analityk napomina prezesów Nokii i Microsoftu
3 lutego 2011, 10:59Starszy analityk Berenberg Banku wezwał Microsoft i Nokię do połączenia sił na rynku smartfone'ów i zawarcia umowy dotyczącej Windows Phone 7. W otwartym liście, opublikowanym na łamach Financial Times, Adnaan Ahmad zauważa, że rynkowa sytuacja zaczęła przerastać obie firmy.
Kolejne zwolnienia w Nokii
14 czerwca 2012, 08:48Pomimo sukcesów, jakie na rynku USA i Chin odnosi smartfon Lumia, Nokia ciągle nie wyszła na prostą. Koncern ogłosił właśnie, że do końca 2013 roku zwolni kolejne 10 000 osób.
Nokia szansą dla Microsoftu
25 lutego 2014, 10:05Przedstawiciele Microsoftu nie chcą komentować decyzji Nokii, która zaprezentowała trzy modele smartfonów wyposażonych w system Android. Procedura przejęcia Nokii nie została jeszcze zakończona. Dzisiaj działamy jako dwie niezależne firmy, gdyż takie są wymagania prawa antymonopolowego. I będziemy tak działali dopóki oficjalnie nie zamkniemy transakcji - mówi Frank Shaw, odpowiedzialny w Microsofcie za komunikację.

